top of page

NOVOSTAVBA RODINNÉHO DOMU VE STARÉ VSI NAD ONDŘEJNICÍ

ZADÁNÍ
Předmětem architektonické studie je návrh rodinného domu pro budoucí čtyřčlennou rodinu o velikosti 5 + kk. Dům plňuje veškeré kvality pro potřeby moderní rodiny, a to z hlediska řešení vhodné dispozice místností, volby vhodných stavebních materiálů

a zvolení příjemného výtvarného řešení.


URBANISMUS
Pozemek se nachází v katastrálním území Stará Ves nad Ondřejnicí. Pozemek je součástí nové plánované zástavby rodinných domů na okraji obce. Pozemek je mírně svažitý směrem k východu a jihovýchodu. Na severozápadě pozemek lemuje přístupová cesta. Pozemek se dle územního plánu nachází v ploše smíšené obytné.


ARCHITEKTURA
Hmota domu je jednoduchá, tvoří ji protáhlý kvádr se sedlovou střechou, která se nad celým půdorysem nemění. Dům je přízemní. Zpestřujícím prvkem domu je dřevěná terasa a svažitý terén, díky němuž je možné směrem od terasy vytvarovat okrasné záhony.
Omítka je světlá, mezi okny je omítka rýhovaná, okenní rámy jsou z hliníkových profilů odstínu antracit. Keramická
skládaná krytina je tmavá.


DISPOZICE
Dům je rozdělen na jednotlivé zóny. Vstupní, klidová, společenská a skladovací.
Vstupní část tvoří zádveří s návazností na wc a technickou místnost. Po vstupu se přemisťujeme do chodby. Ta nás navádí do klidové zóny, kde se nachází dva pokoje, ložnice, šatna, pracovna a koupelna. Společenská zóna je umístěna na opačném konci chodby, kde vstupujeme do obytného prostoru tvořeného jídelním stolem, kuchyňskou linkou a obývacím pokojem. Ve středu místnosti je umístěn krb. Velké francouzské okno propojuje obývací prostor se zahradou a obývací prostor se tak díky terase prodlužuje směrem do zahrady.


KONSTRUKCE A MATERIÁLY
Obvodové zdivo a příčky - keramické bloky 
Krov - sbíjené vazníky
Krytina - skládaná, keramické tašky

bottom of page